XXV Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa” w Olsztynie. Pierwszy dzień za nami.

W dniach 1-2 września 2018 roku w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbywają się XXV Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla Rolnictwa”. Dziś minął pierwszy dzień podsumowujący całoroczną pracę w rolnictwie.

Targi to wydarzenie promujące rolnictwo i płody produkcji rolnej z regionu Warmii, Mazur i Powiśla. Jest to doskonała okazja do skorzystania z porad specjalistów i doradców rolnych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedzinie rolnictwa.

Zespół 360eco uczestniczył w tym wydarzeniu i jest pod ogromnym wrażeniem rozmachu imprezy. Na targach pokazało się około 200 wystawców z branży rolniczej. Wśród licznych stoisk wystawienniczych dominowały krzewy i rośliny ozdobne, wyposażenie ogrodów, lokalne wyroby spożywcze, rękodzieło a także pokazy kulinarne i degustacje. Liczną grupą byli producenci żywności tradycyjnej i regionalnej oraz przetwórstwo rolno-spożywcze. Nie zabrakło także wystawy maszyn rolniczych.

Przy wejściu na teren targów rozstawiono scenę gdzie ok. godz. 11-ej odbyło się oficjalnie otwarcie. Gospodarzem tego wydarzenia był Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie Pan Damian Godziński.

Pierwszego dnia targów odbył się finał konkursu AGROLIGA 2018 w Województwie Warmińsko-Mazurskim. W ramach Agroligi 2018 mają odbyć się 4 konkursy na których wyłonionych zostanie 16 laureatów (Mistrzów i Wicemistrzów) w 4 województwach Polski północno-wschodniej (mazowieckie, podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie). W naszym województwie mistrzem Agroligi 2018 w kategorii rolnik został sadownik z Sarnowa, p. Krzysztof Pisarewicz. Wicemistrzem został hodowca drobiu p. Maciej Kwiatkowski ze wsi Kornatki. W kategorii firma wygrał Browar Kormoran a drugie miejsce zajął Zakład Przetwórstwa Spożywczego IRWEGA. Wyróżnienie specjalne otrzymali Anna i Lech Marczak za działalność agroekonomiczną w kategorii rolnicy. Wszystkim laureatom i zwycięzcom Agroligi 2018 serdecznie gratulujemy!

Tegoroczne targi niestety odbyły się pod znakiem suszy. W województwie warmińsko-mazurskim zostało zniszczonych pół miliona hektarów upraw w 14 tysiącach gospodarstw. Spadek ilości i jakości plonów spowodował obniżenie przychodów rolników z naszego województwa.

Zapraszamy na drugi dzień targów 2 września 2018 r., który zapowiada się równie emocjonująco jak dzień pierwszy.

Zespół 360eco